Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.
Напередодні цього дня, з метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в школі організовано та проведено учнями та класним керівником 9 класу Малярд О.П., виховний захід «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг».
Дев’ятикласники зробили короткий екскурс в історію. Всі присутні мали можливість переглянути відеоролики з нагоди Дня Соборності України, побачили на власні очі відтворення тих історичних подій, а також документальні хроніки з минулого.
День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. А поразку УНР нагадує сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатною гідно відповідати на виклики, які стоять перед сучасною Україною.
|