Субота, 23.11.2024, 19:23
Вітаю Вас Гість | RSS

П'ятикорівська ГІМНАЗІЯ

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільна бібліотека

Раді вітати Вас на сторінці шкільної бібліотеки
ЗОШ І-ІІ ст. с. П'ятикори

 

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність.

Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».
 (Василь Сухомлинський )

Організовує роботу бібліотеки – завідувач бібліотекою

Ярмолюк Валентина Василівна

 

 

 

В і з и т к а       б і б л і о т е к и

 

Фонд шкільної бібліотеки: 

Всього: 1752  примірників

в т.ч. художня література - 810 прим.

Фонд підручників: 942  прим.

 

  Шкільна бібліотека - це особливе місце у навчальному закладі, а бібліотекар - джерело інформації, розпорядник індивідуальної і колективної діяльності. Якщо читача привітно зустрічають, уважно вислухають і охоче допомагають знайти необхідну інформацію, то обовязково він не тільки сам прийде, але й покличе товариша.

 

ЛЕГЕНДА ПРО БІБЛІОТЕКАРЯ

    Було у батька три сини. Перед смертю він подарував
кожному по книзі і звелів розпорядитися подарунком як хто захоче і, розпорядившись, посадити на могилі батька по жолудю.
     Поховали батька. Як він сказав, так і зробили. Старший син продав свою книгу і купив щось потрібне для господарства. Середній поставив на видне місце, як пам'ять про батька. А молодший взяв свою книгу і пішов до людей. Куди б він не заходив, в кожній хаті давав почитати батькову книгу або читав і розповідав сам. І люди були дуже вдячні юнакові, годували його, давали притулок на ніч. А коли бували у його селі, то обов’язково відвідували могилу його батька і дякували за хорошого сина, який за допомогою розумної книги подарував їм багато гарних думок і зробив добрішими їхні серця.
     Пройшов час. Жолудь старшого сина згнив і пропав, середнього сина – дав кволий росток, який пожовтів і засох. А з жолудя молодшого сина почав рости молодий дубок, який перегнав берізки і сосни, пішов угору, розкинув назустріч небу і хмарам свої могутні гілки.
       Багато весен і зим сплило по річці часу. Люди забули імена синів того батька. Але мудре насіння знань з мудрої батьківської книги дало міцні ростки. Ті знання передавалися з покоління в покоління, збагачувалися новими. Давно змінилося одне покоління іншим і тільки вічнозеленим залишається той дуб.
      Така легенда - легенда про юнака-бібліотекаря, який приніс людям знання. Його справа стала безсмертною.
 

 

КНИГИ - РЕКОРДСМЕНИ

    Статистика, як відомо, знає все. Відтак, іноді занурення у звичайні статистичні дані про якесь явище чи предмет більш захоплює, ніж читання пригодницьких романів. У книжковому світі є свої сенсації і дивовижні відкриття, які дорожчі за  золото.
 
 
Найстаріші!
 

     Вважається, що першим друкованим виданням є 
42-рядкова Біблія Гутенберга, надрукована приблизно в 1454 році в німецькому місті Майнці Йоганном Гутенбергом.


Першою точно датованою російською друкованою книгою є «Апостол». Робота над нею була розпочата в Москві друкарем Іваном Федоровим 19 квітня 1563 р. і закінчена 1березня 1564р. В даний час збереглося близько 50 примірників книги.  

 Найпершою книгою з точно встановленою датою видання є Псалтир, випущений  14 серпня 1457 р. Іоганном Фустом і Петером Шеффером - старшим помічником Гутенберга.

 

 
 
 
Найдорожчі!
 
    Оскільки книги є крихким і недовговічним виробом, вартість перших ластівок видавничої справи досягає астрономічних цифр. У 1998 році на аукціоні «Крісті» в Лондоні була продана книга «Кентерберійські оповідання» англійського письменника Джефрі Чосера. Сума, виручена від продажу, шокувала обивателів -7 млн. доларів! Але фахівці не знайшли нічого дивного в такому астрономічному числі - адже даний екземпляр вийшов у 1477 році і вважається першим літературним твором, виданим в Англії.
 
Ще дорожчим літературним твором є «Кодекс Лейчестера» - справжній рукопис Леонардо да Вінчі. 
11 листопада 1994 року він був проданий у Нью-Йорку на аукціоні «Сотбіс» за 30 млн доларів, її власником виявилася найбагатша людина планети, засновник «Майкрософта» Білл Гейтс...
 
 
 
 
 
Найтиражніші!
 
     Абсолютним лідером серед найпопулярніших письменників ось уже кілька десятків років залишається Агата Крісті. 78 її детективів перекладені 44 мовами та видані тиражем понад 2 мільярди примірників.
 
       А найбільш «ходовою» книгою залишається Біблія. У період з 1815 по 1999 роки було продано 3 млрд. примірників...
 
  Друге місце займає «Книга рекордів Гіннеса». Вперше вона була видана в жовтні 1955 року. До 2000 року сукупний її тираж склав 85 мільйонів штук.
 
      Романами-рекордсменами з продажу також є «Долина ляльок» Жаклін Сюзанн, «Убити пересмішника» Харпер Лі і  "Віднесені вітром"  
Маргарет Мітчелл.
 
Найбільші!
 
   Найбільшою публікацією у світі є 1112-томне видання Британських парламентських документів, видане Ірландським університетом в 1968-1972 рр. Повне видання важить 3,3 тонни і коштує п'ятдесят тисяч фунтів стерлінгів. Щоб прочитати повне видання, треба витратити 6 років, якщо читати по 10 годин на добу...
 
 
  Найбільшим словником у світі є «Німецький словник», розпочатий Якобом і Вільгельмом Гріммами в 1854 році. Роботу над словником продовжили інші автори, і праця була закінчена у 1971 році. Обсяг словника 34519 сторінок, а виданий він був у 33 томах!
 
   Найбільший спеціалізований словник - «Новий словник музики і музикантів Гроува» був  
 
виданий у 1981 році в Англії. Словник вийшов у 20 томах, містить понад 22 мільйонів слів і 4500 ілюстрацій. У 1987 році він оцінювався в 1100 фунтів стерлінгів.
 
     Найбільшою енциклопедією у світі є «Універсальна ілюстрована євро-американська енциклопедія», що налічує 105000 сторінок. Щорічно доповнюючись, виходить вона з 1935 року і містить наразі 165 млн слів. У серпні 1983 року енциклопедія складалася з 104 томів.
 
  Найдовшою біографією в історії друкарства є історія життя британського прем'єр-міністра Уїнстона Черчілля. Її написали син Черчілля Рендольф і Мартін Гілберт. У цій книзі цілих 22 товстих томи!
 
Най...най...най..!
 
   Найвичерпнішою енциклопедією англійською мовою є видатна «Енциклопедія Британіка». Вперше вона була опублікована в Единбурзі (Шотландія) в грудні 1768. Випущене в даний час 15-е видання з 32 томів містить 32330 сторінок, 44 мільйони слів.
 
     Найдовшим художнім твором є роман «Люди доброї волі» Луї Анрі Жана Фарігуля. Він був опублікований у 27 томах у 1932-1946 роках. Обсяг роману склав 4959 сторінок, а слів у ньому приблизно 2 млн!
 
     А от у Біблії кількість слів приблизно 773 тис. Дослідники не полінувалися і порахували навіть кількість букв у Біблії. Виявилося, що їх близько 3 млн!
 
    Найдовший заголовок був даний критичній книзі про театр, виданій у Лондоні в 1633 році. Він складався з 45 рядків! Цікаво, що всі ці слова містили в собі лайку на адресу акторів і режисерів.
 
   Найбільшою за розміром книгою є «Пантеон англійських героїв». Ця книга вийшла в Лондоні в 1832 році тиражем у 100 примірників. Її довжина - 8 ярдів, ширина - 4 ярди (1 ярд -0,91 м). Розмір букв склав 0,5 фута (більше 15 сантиметрів)
 
    Найважча книга у світі має масу 50 кг. Вона видана у Веллінгтоні всього в декількох примірниках і містить детальну історію розвитку регбі в Новій Зеландії.
  
 

 Найменшою книгою є видання дитячої казки «Старий король Коул». 

  
Розмір цієї книги - один квадратний міліметр. Вона була видана в 1985 році тиражем у 85 примірників...

      

  

             
Вибір та замовлення підручників для учнів 5 класу  та педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти 
Назва закладу: ЗОШ І-ІІ ст.с. Пятикори      
Область (місто): Волинська       
Район/ ОТГ: Локачинський      
Населений пункт/ район міста: с.Пятикори      
Електрона адреса закладу: pyatukoru@meta.ua      
             
Мова(и) навчання: українська      
Форма власності: державна      
Прогнозована кількість учнів 5 класу:     учнів 5 класу: 8      
             
  Назва підручника Автор Мова підручника Замовлено: 
   для учнів для вчителів
  1 природознавство Баштовий В. І.,Т.Я.Ярошенко укр.мова 8 1
  2 укр. мова О.П.Глазова укр.мова 8 1
  3 укр.літ. О.М.Авраменко укр.мова 8 1
  4 англ.мова О.Д.Карпюк укр.мова 8 1
  5 осн.здоровя Бойченко Т. Є., Василенко С. В. укр.мова 8 1
  6 математика Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. укр.мова 8 1
  7 зарубіжна літерітура Волощук В.Є. укр.мова 8 1
             
  Директор    Н.Ф.Васюра
      М.П. (за наявності)      

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Пошук
Вхід на сайт
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Конкурси