Свято вишиванки вдало відзначається наприкінці весни, коли вже зовсім тепло, і можна ходити по вулиці, не кутаючись у демісезонні піджаки і куртки. А значить, для українців це вдалий час вбратися у свій національний одяг - вишиванку.
Традиційно день національного одягу в Україні проводиться у третій четвер травня. Таким чином, День вишиванки в 2017 році припадає на 18-те число останнього весняного місяця.
Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю, а свято вишиванки передає національну єдність і дух патріотизму.
Від самого початку мається на увазі, що День вишиванки не повинен мати під собою жодної політичної спрямованості, а покликаний привернути увагу громадськості до української культури і народних традицій.
Історія вишивки в Україні налічує не одну сотню років. Причому, кожен регіон мав свою специфіку, техніку виконання, орнамент і навіть колір ниток. Найрізноманітніші і дивовижні візерунки вишивки придумували наші прабабусі. Через орнаменти і малюнки вони прагнули зберегти в родині любов і щастя, благополуччя і вірність. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.
Вперше відзначати День вишиванки було запропоновано в 2006 році за ініціативою студентки Чернівецького національного університету. Їй так сподобалося те, що її друг весь час носив вишиванку, що вона вирішила втілити в життя цю цікаву традицію. Тоді ж у вишиванках на заняття прийшли і студенти, і викладачі.
Незабаром цю студентську ініціативу підхопили по всій країні, і тепер теплого травневого дня, присвяченого вишиванці, на вулицях українських міст красується безліч людей, одягнених саме в це вбрання.
У День вишиванки у нашій школі учні прикрасили дерева вишивками, і, святково одягнені, створили хороший настрій собі та оточуючим.
|