Субота, 23.11.2024, 21:45
Вітаю Вас Гість | RSS

П'ятикорівська ГІМНАЗІЯ

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 113
Статистика

Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Початкове навчання » Шпирка Наталія Василівна

Перший урок
[ Викачати з сервера (96.4 Kb) ] 07.09.2016, 12:57

Мета. Формувати в учнів відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави. Розширити знання учнів про державні символи України (герб, прапор, гімн). Вчити дітей усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, бажання стати на її захист. Виховувати в учнів патріотичні почуття, національну свідомість, гордість за приналежність до українського народу, повагу до традицій українців.

 Обладнання: ноутбук, карта України, зображення державних символів, паперові долоньки,  листівки-розмальовки, зображення сонечка без промінців, наочність для святкового оформлення класу.

 

ХІД УРОКУ

І. Організація класу

 Привітання вчителя.

Вчитель. Дорогі діти, ось і пролетіли веселі канікули,і знову шкільний 

дзвоник покликав вас до праці. Кожен наступний клас – це новий 

щабель вашого фізичного, розумового, морального зростання, яке не 

відбувається само собою, для цього  потрібна  праця  розуму, серця, мускулів.

Тож вітаючи вас,  із початком навчального року, я щиро бажаю, щоб ця праця 

не була примусовою, хай вона приносить вам радість і хороші результати.  

Бажаю вам підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. А батькам бажаю здоров’я, а також невичерпної енергії, терпіння, розуміння та мудрості.

Отже, ми починаємо на перший урок.

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Давайте пригадаємо, де у людини знаходиться серце?

Покладіть руку на серце, прислухайтесь, як воно б’ється. І доки воно б’ється, доти живе людина. Через нього проходить сум і радість,біль і щастя. Серце може ненавидіти і любити. І якщо ненависть руйнує, убиває серце, то любов сповнює його життєдайною енергією й окрилює людину.

- Кажуть. що за розміром серце як кулачок. У мене ось таке. А яке у вас? Підійміть кулачки й покажіть. Коли ми складемо всі наші кулачки, вийде одне велике серце нашого класу.

- А що знаходиться у великому  серці нашого класу?

(На дошці серце, а всередині карта України.)

 

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку

Вчитель:  Сьогодні  ми будемо з вами вести мову про чарівну, багату та щедру, нашу рідну землю, про неньку – Україну.

   Україна…Це не просто слово. Це не назва на географічній карті. Це наша домівка, де мама і тато, де тепло й затишно. Це славна земля з довгою історією, яку творив волелюбний народ.  Ось уже 25 років ми прагнемо довести своє право на існування на політичній карті світу. Перші кроки незалежності стали випробуванням для всіх нас – тестуванням на зрілість, на терпіння, на толерантність, нарешті – на здоровий глузд. Нині уже ніхто не сумнівається в тому, що український народ в змозі поліпшити життя у своєму домі.  Та що знаємо ми про нашу Вітчизну? Чим можемо поділитися зі світом? Чим пишаємося? Про що ніколи не забудемо?

 

ІV. Робота над темою уроку.

1. Вірш Ігоря Калиниченка «Лише Україна».

 Читає учень класу Назар Лещук.

 

«Лише Україна»

Заніс рідний вітер у серце зернину,    

І чисте колосся з душі проросло.    

Лише Батьківщина, лише Україна   

Покладе надію мені на чоло.   

Ідуть місяці і роки без упину,    

Й немало спливло вже тієї води.    

Лише Батьківщина, лише Україна   

Залишиться в серці моїм назавжди.   

Не згасне народ, що по вільній стежині   

Ітиме до щастя, тепла й доброти.   

Лише Батьківщина, лише Україна   

Всіх нас приведе до святої мети! 

 

2. Метод «Мої асоціації». 

­ Діти, з чим у вас асоціюється слово «Батьківщина»? 

­ З якими поняттями, словами, історичними фактами асоціюють Україну в світі? (вареники, борщ, козаки, Запорізька Січ, Хортиця, Дніпро, Чорнобиль, брати Клички, Тарас та Андрій  Шевченки тощо). 

 

­ Прослухайте вірш про Україну та подивіться, як можна                  

цікаво пояснити її назву. Підготував вірш Діма Бондар.

 

Гарна назва «Україна»

Сенс значний в собі таїть.  

«У» — то урожай в країні, 

«К» — то Київ, що стоїть.  

«Р» — рівнини під степами, 

«А» — то армія міцна, 

«Ї» сховалась за лісами,  

«Н» — то ненька дорога. 

«А» — то аґрус, абрикоси, 

І акація струнка, 

Що розпустить свої коси,  

Коли прийде вже весна 

 

3. Легенда про Україну

- Послухайте легенду про те, як же виникла наша країна.

 

Легенда про Україну

Коли це все було – ніхто не знає,

Але легенда так розповідає:

Надумав Бог про всіх подбати,

Талантами людей обдарувати.

Французам дав красу та елегантність,

А німцям – дисципліну та педантність.

Любов до моря дарував англійцям,

Росії – владність,

А голландцям – квіти.

Ну, як таким дарункам не радіти!

Підвівся Бог зі свого трону,

Вдоволено поправив він корону.

І тут побачив дівчину в куточку,

Одягнену у вишиту сорочку.

– Чом плачеш ти? Як звуть тебе, дитино?

Вона відповіла:

– Я – Україна.

А плачу, Боже, бо не бачу меж

Від пролитої крові і пожеж.

Чому, скажи мені, така зла доля?

В своїй землі немає правди й волі!

– Так от яка історія твоя!

Та тільки всі роздав таланти я,

 Скоріше треба було підійти…

І тут дівчина вже хотіла йти,

Та Бог підняв правицю, зупинив.

І з дівчиною знов заговорив:

– Неоціненний скарб один я маю,

Уславить він тебе у світі, знаю.

Бери його та бережи.

Це – пісня.

 Взяла дарунок, до грудей притисла

І понесла ту пісню по межі:

«Нам, Боже, Україну, збережи!».

 

4. Відгадування загадок про символи України.

- Кожна країна, в якій живуть люди, має свої візитні картки. Вони неповторні, по них впізнають країну. Це – символи. Є вони і в нашої країни. Послухайте і відгадайте загадки.

 

Синє небо, жовте жито –

цю святиню знають діти. (Прапор.)

 

По радіо звучить щоденно

патріотична пісня,

що возвеличує Вкраїну

і прославля навічно. (Гімн.)

 

Символ нашої держави –

це тризуб жовто-яскравий. (Герб.)

 

Назвіть символи нашої країни? (вчитель на дошці вивішує їх зображення)

Герб – (вивішую малюнок із зображенням) найголовніший із символів; тризуб символізує мир і творчу працю.

Гімн – найголовніша пісня України, слухати яку потрібно  стоячи, мовчки.

Прапор – державний символ.

 

                                               Синьо – жовтий прапор маєм:

                                               Синє – небо, жовте – жито.

                                               Прапор свій оберігаєм,

                                               Він святиня – знають діти.

 

Блакитний колір – це колір води, чистого неба, це символ миру.

Жовтий – це колір зерна, хліба, сонця.

 

(На дошку вивішую сонце без промінчиків.)

  • Діти, а чого не вистачає у сонечка?
  • А якого кольору промінці?

Цей колір найщасливіший. Дам вам гарну пораду, якщо у вас поганий настрій, намалюйте букет квітів і розфарбуйте в жовтий колір. Щоб відновити сили слід зробити бутерброд з медом. Жовтий колір підвищує тонус.

   - У вас на партах є відбитки долоньок, розфарбуйте їх і вони стануть промінчиками для нашого сонечка.  (Розфарбовані долоньки вивішую на дошку.)

А я хочу вам побажати, щоб у вас завжди був гарний настрій, сонце освітлювало вашу шкільну доріжку і раділо кожному дню у школі.

 

5. Листівка-розмальовка  «Подарунок для рідної матері-Вітчизни».

     25 років. Це багато чи мало? З погляду історії ­ це маленький проміжок часу в тисячолітньому розвитку людства. А з точки зору розвитку й утвердження нової незалежної держави ­ це не так вже й мало.

Давайте привітаємо нашу країну з  її днем народження: розмалюємо листівку і напишемо на ній побажання для України.

 

6.Скарбничка народної мудрості.

   Наш народ надзвичайно любив, шанував, оберігав свою Батьківщину. Він  дає приклад для наслідування сучасній молоді, адже за незалежність України боролися наші батьки, діди, прадіди. Мати, Батьківщина, воля, Україна – безперечно, найголовніші слова для кожного українця. Недаремно саме про них складено найбільше пісень, віршів, прислів`їв, приказок,казок тощо. Наші предки висловлювали таким чином свою любов і пошану до рідної сторони і нам передали у спадок цю життєву мудрість.

 Прокоментуйте.

● Людина без Вітчизни, як соловей без пісні. 

● На чужій стороні й весна не красна. 

● Без калини немає України. 

● Де рідний край, там і під ялиною рай.  

● Батьківщина — мати, умій за неї — постояти. 

● Будь не тільки сином свого батька ­ будь і сином свого                      

народу.  

● Дим Вітчизни світліше чужого вогню.  

● Нема на світі другої України, немає другого Дніпра. 

● Краще на рідній землі кістьми полягти, ніж на чужій слави                    

досягти. 

● За народ і волю віддамо життя і долю. 

 

7. Презентація ,, Відомі поети про Україну” 

1. Любіть Україну у сні й наяву, 

вишневу свою Україну, 

красу її вічно живу 

і мову і мову її солов'їну. (В. Сосюра

2. Можеш вибирати друзів і дружину,  

Вибрати не можна тільки Батьківщину. (В. Симоненко

3. Нема на світі України, Немає другого Дніпра. (Т. Шевченко

4. Забудеш рідний край — тобі твій корінь всохне. (П. Тичина

5. В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля. (Т. Шевченко)   

6. Вітчизна — ось і альфа, і омега! (Д. Павличко

7. Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні                    

води — моя Україна. (В. Сосюра

8. В дитинстві відкриваєш материк, котрий назветься потім —                  

Батьківщина. (Л. Костенко

 

Вчитель: Це лише мізерна частинка рядків про Батьківщину в безмежному морі української поезії. Якщо погортати сторінки української літератури, то їх можна знайти набагато більше.  Пишучи такі патріотичні рядки, письменники вкладали в них все своє   серце і душу і намагалися донести свої думки до наступних поколінь   українців, а саме до нас.  

 

-Підніміть руки хто себе вважає патріотом? А чому? 

Прокоментуйте ? 

Усі ми любимо свою вітчизну. І  патріот – людина, що любить і 

поважає рідну землю, шанує її традиції. 

 

Декламування віршів  учнями класу. 

                             Максим Дацюк

1.Ми українці – велика родина, 

Мова і пісня у нас солов’їна, 

Квітне в садочках червона калина, 

Рідна земля для всіх нас – Україна.

 

                              Руслан Заброда

2.Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

Моя Україна – найкраща у світі!

Моя Україна – це ліс і озерця,

Безмежні степи і чарівні джерельця.

Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочки і ріки глибокі.

Міста старовинні і замки прекрасні,

Великі будови і дуже сучасні.      

 

                               Ігор Бабійчук

3.Сади чарівні, мальовані села,

Моя Україна – це пісня весела,

Це щира, багата, як світ, її мова.

Крилата, така мелодійна, чудова!

Її обереги – верба і калина.

Найкраща у світі моя Україна!

Нам найрідніші вітчизна і мати,

То як же нам, дітям, її не кохати!

                             

                             Сергій Найдюк

4.Моя Україна – козацькая слава!

Така волелюбна і мирна держава.

Вона дорога нам, і рідна,  і мила,

Бо світ перед нами, як мати, відкрила.

Вітчизна свята, дорога Україно,

Для кожного з нас ти у світі – єдина.

 

V. Підсумок уроку

     Ось і добігає кінця наш урок. Любімо свою землю, випрошуймо у Всевишнього ласки і благословення для свого народу. Робімо все для того, щоб Україна цвіла, мов калина; вірмо в те, що в України ― щасливе й прекрасне майбутнє. Бо як сказано в Біблії: «…хто шукає, той завжди знаходить, а хто вірить, тому по вірі його й воздасться». Хай Бог допомагає нам творити своє майбутнє своїм розумом, своїми руками і серцем.

Хотілося б вам усім побажати

Добра, і злагоди, миру,й краси,

Щоб для України ви росли.

Хай вам щастить завжди й у всьому,

Не піддавайте серце злому.

Хай Бог усім допомагає

І рідний край оберігає  

Категорія: Шпирка Наталія Василівна | Додав: вчитель
Переглядів: 514 | Завантажень: 7 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Вхід на сайт
Календар подій
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Конкурси